Smarty Forum Index Smarty
WARNING: All discussion is moving to https://reddit.com/r/smarty, please go there! This forum will be closing soon.

Problem z połączeniem z bazą popr

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Smarty Forum Index -> Language: Polish
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jaason312
Smarty n00b


Joined: 23 Oct 2008
Posts: 1

PostPosted: Thu Oct 23, 2008 10:35 am    Post subject: Problem z połączeniem z bazą popr Reply with quote

Witam
Jestem w trakcie testowania serweru na nazwa.pl i pojawił się błąd z którym nie jestem w stanie się uporać, konsultant też nie był w stanie mi pomóc, dlatego zwracam się do Was.

Posiadam skrypt oparty na Smarty, wrzuciłem go na serwer, wgrałem bazę, zmieniłem ustawienia, na takie jak podane były w opisie na nazwa.pl (prócz portu, ale zaraz wyjaśnię dlaczego) i niestety lipa.
Quote:

DEFINE('DB_TYPE', 'mysql');
DEFINE('DB_HOST', 'nazwa.pl');
DEFINE('DB_NAME', 'jaason');
DEFINE('DB_USER', 'jaason');
DEFINE('DB_PASS', 'haslo');

wydaje mi się, iż problem może stanowić tutaj wymagany PORT 3305, który jest podany w opcjach ustawienia w nazwie. Kwestia taka, iż jak wrzucę go do hosta
Quote:
DEFINE('DB_HOST', 'mysql.jaason.nazwa.pl:3305');
to wtedy wywala mi błąd, iż nie znalazł takiego hosta. jak wrzucam bez tego portu to znajduje mi serwer, jednak odrzuca użytkownika.
Quote:
DB error!: SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'jaason'@'77.55.64.26' (using password: YES)


to wpadłem na pomysł, żeby jeszcze zrobić dodatkowe pole:
Quote:
DEFINE('DB_PORT', '3305');
i w pliku łączenia z bazą wstawić zamiast
Quote:
$dsn = DB_TYPE.':host='.DB_HOST.';dbname='.DB_NAME;

to:
Quote:
$dsn = DB_TYPE.':host='.DB_HOST.':'.DB_PORT.';dbname='.DB_NAME;

jednak i to nie przyniosło spodziewanego skutku. Znowu nie widzi hosta. Źle zapisuje ten port, ale w jaki sposób go dobrze zapisać tak, żeby nawiązało połączenie??
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Back to top
View user's profile Send private message
fornve
Smarty Rookie


Joined: 25 Apr 2008
Posts: 29
Location: Sheffield, UK

PostPosted: Fri Dec 05, 2008 12:21 pm    Post subject: Reply with quote

To chyba złe forum, poszperaj na http://www.php.net/mysql

Z drugiej strony sprawdz czy masz dostep do tej bazy danych z innej lokacji niz 'localhost'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Smarty Forum Index -> Language: Polish All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP